top of page
sosyal-mesafe.png

SAĞLIK VE HİJYEN

Nisan Yağmurları Eğitim Kurumları olarak önceliğimiz,  kıymetli öğrencilerimizin eğitimlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde almasını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin daha sağlıklı ve kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Dünya genelinde Covid-19 salgını nedeniyle başladığımız uzaktan eğitim dönemini başarılı bir şekilde tamamlamaktayız.

Yeni dönemde bir dizi önlemler almış bulunmaktayız. Bunun için hem okulumuzun bina, bahçe ve materyal temizliğine özen gösteriyoruz, hem de resmi otoriteler tarafından alınan tedbirlere uyum sağlayarak öğrencilerimizin, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlık güvenliğini ön planda tutuyoruz.

Okulumuzda rutin olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz ve Misafirlerimiz İçin Aldığımız Önlemler

  • Okul giriş çıkışlarında ateş ölçümü yapılacak.

  • Öğrencilerimizin okulda bulundukları sürede veli, misafir kabulu yapılmayacak, Minimum temas için gerekli tedbirler alınacak.

  • Derslikler, bahçe, yemekhane, atölye, sosyal yaşam alanları vb. yerler sürekli 48 saat etkin kimyasal ile 24 saatte bir, detaylı dezenfektasyon yapılacak. En çok temas edilen ders materyalleri gibi eşyalar her ders sonrası dezenfekte edilecek.

  • Okul bahçesi, öğrencilerin ders işleyecekleri ve oyun oynayabilecekleri şekilde planlanacak.

  • Sıralarda ve bekleme alanlarında sosyal mesafeye özen gösterilecek.

  • Tüm öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız maske ve eldiven gibi koruyucular kullanacaktır.

Pandemi Döneminden, Okula Dönüş Rehberi

2020-2021 Eğitim-Ögretim yılına yaklaşırken okulumuz pandemi sürecinden dolayı okula dönüşte olası riskleri ortadan kaldırmak için "Okula Dönüş Rehberi" yayınladı. Rehberi incelemek için ekteki kataloğu inceleyebilirsiniz.

Okula Dönüş Rehberi.jpg
bottom of page