top of page

SOSYAL ETKİNLİKLER

Okulumuz öğrencilerinin akademik gelişimlerinin yanında sosyal yönden gelişmeleri için de onlara her türlü desteği sağlar.

Bu kapsamda, öğrencilerimizin sosyal, bedensel zihinsel ve kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyel farklılıklarını çıkarabilmek düşüncesiyle her Cuma ikindi kahvaltısından sonra gerçekleştirilen "SOSYAL ETKİNLİK" eğitim uygulamalarımızın çok önemli bir parçasıdır.

 

Her öğrencimizin öğretim yılı boyunca, kişisel yetenekleri ve istekleri doğrultusunda, ücretli veya ücretsiz sosyal etkinliklere katılması sağlanır.

Okçuluk

Öğrencilerimiz geleneksel sporlarımızdan olan okçuluk sporu ile düzgün bir duruş, dikkat ve konsantrasyona sahip oluyorlar. Fiziksel gelişim için ideal bir spor dalı olan okçuluk ile öğrencilerimizin odaklanma ve dikkat becerilerini de arttırmaları amaçlanmaktadır. Öğrenciler okçuluk atölyesinde bu becerilerini geliştirme hedefiyle
çalışmalar yapıyorlar.

Spor Klübü

Futbol, Basketbol, Jimnastik, Geleneksel Spotlarımızla öğrencilerimiz ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlıyorlar.

Satranç

Satranç klasik bir strateji oyunudur. Satranç etkinliği ile çocuklarımız dikkat toplama, gözünde canlandırma, ileriyi görme, seçenekleri değerlendirme ve planlamayı öğrenirler.

4-Derslik-(2).jpg

Zeka Atölyesi

Zeka gelişimine katkı sağlamak için özel olarak tasarladığımız Zeka Atölyesi’nde öğrencilerimiz sahip oldukları potansiyelin farkına varıyor. Zeka Atölyesi’nde öğrenciler, sahip oldukları potansiyeli en iyi şekilde değerlendiriyor; özel aktivitelerle potansiyellerini nasıl kullanacaklarını öğreniyorlar.

Geleneksel Oyunlar

Çocuklarımızı teknolojinin sunduğu imkânların olumsuz etkilerinden korumak, onların bu oyunlara sahip çıkarak, kültürel değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak, kendilerinden sonraki kuşaklara KALELİ YAKAN TOP, SEK SEK, MENDİL KAPMACA, YAĞ SATARIM, TOMBİK (YEDİ KİREMİT) oyunlarının aktarmalarını sağlamak hedeflenmiştir.

bottom of page